Jaskyniarsky guláš 2017

Tento rok sme sa obzvlášť tešili na tradičný jaskyniarsky guláš na TVS v Jakube, ktorý pripadol na sobotu 12. augusta, lebo mali naň prísť aj chalani (Ďuro, Vraťo a Ivan), ktorí už síce s nami nechodia po jaskyniach, ale za to sú dobrí kamaráti naďalej.

Ivan Ternuščák, s ktorým sme veľa preskákali v jaskyniach v deväťdesiatych a stých rokoch, sa ponúkol, že bude guláš variť. No v sobotu ráno nám volal, že pre zhoršený zdravotný stav nemôže prísť. K tomu sa ešte ráno prehnali dve búrky a dlho nik nechodil. Ale pomoc nakoniec dorazila – Paľo, Jaro, Martin, Marek a Ďuro načistili a nakrájali čo bolo treba a Števo mohol zakúriť pod kotlom.

Kým kuchári Ďuro, Paľo a kuchtík Marek, ktorý neustále „vesloval“, varili tradične dobrý guláš, Martin za všetkých poprial Števovi k šesťdesiatinám veľa zdravia, šťastia, jaskyniarskych úspechov a odovzdal darček. Veríme, že s novými trekingovými palicami bude ešte dlho chodiť po jaskyniach.

Účastníci: Števo a Iveta Mlynárikovci, Martin Budaj, Miro a Laura Hoferovci, Pavol Lovás, Juraj Mlynárik, Stacho, Erika, Zuzana a Mária Mudrákovci, Marek Novotňák, Peťo a Sisa Púpavovci, Fatim a Tynthia, Jaro Schwarz, Ľubomír Styk, Vraťo Zavadil.

  • Last modified: 6 years ago